X-COM Sosnowiec

Integracja z systemem Globkurier

 partner wapro 

Program WAPRO MAG dla Windows został zintegrowany z systemem nadawania przesyłek w firmie kurierskiej Globkurier. Moduł automatyzuje proces nadawania przesyłek i śledzenia ich statusu.
Aplikacja integrująca to program umożliwiający wystawianie listów przewozowych z poziomu WAPRO MAG. Aplikacja znacząco skraca czas potrzebny na wystawienie i drukowanie listów oraz eliminuje ryzyko popełnienia błędów przy ich wystawianiu. Aplikacja pobiera potrzebne dane z dokumentów wystawionych w programie WAPRO MAG oraz z kartotek programu, umożliwia ich definiowanie wraz z wydrukiem listów przewozowych oraz automatyczne zapisywanie w systemie Globkurier. Aktualne informacje o statusie przesyłki są pobierane zwrotnie i prezentowane bezpośrednio w programie WAPRO MAG.
Cechą szczególną rozwiązania jest integracja z wszystkimi operatorami przesyłek z jakimi współpracuje Globkurier, również z tymi które pojawią się w przyszłości. Aplikacja dynamicznie pobiera pełną ofertę oraz dokonuje online wycenę przesyłek.

Pozytywna opinia wapro

Korzyści
 • Szybkie wystawianie przesyłek
 • Wycena online kosztu przesyłki – wybór najtańszego spedytora współpracującego z Globkurier
 • Automatyczne pobieranie aktualnej oferty
 • Możliwość drukowania wypełnionych listów przewozowych
 • Wyeliminowanie możliwości popełnienia błędów przy ręcznym przepisywaniu adresów (np. kontrola poprawności kodu pocztowego)
 • Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta
 • Definiowanie dodatkowych usług spedytora (pobranie, gwarantowana godzina dostarczenia)
 • Aktualne informacje o statusie przesyłki dostępne bezpośrednio w programie WF-Mag
Technologia
Aplikacja okienkowa, napisana w języku C# wykorzystująca usługi sieciowe do wymiany danych. Oparta na technologii .NET Framework 4.0. Istnieje możliwość rozbudowy, bądź zmodyfikowania aplikacji do indywidualnych wymagań.
Wymagania
 • .NET Framework 4.0 Client Profile
 • WF-MAG dla Windows od wersji 7.90.x
 • Windows Vista/ Windows 7/ Windows 8
Instrukcja 

Aplikacja integrująca Asseco Wapro WF.PDF

Opis szczegółowy
Program składa się z trzech modułów: 1) Moduł do realizacji wysyłki paczek, 2) Moduł konfiguracyjny, 3) Moduł wyświetlający historię zamówień:

Globkurier-1

 W module konfiguracyjnym użytkownik uzupełnia dane logowania dla serwisu Globkurier, oraz może zdefiniować domyśle wartości ustawień dla wysyłki paczek:

Globkurier-2.jpg

W module wysyłki użytkownik ma możliwość dodania, usunięcia lub zmodyfikowania przesyłek, generowanych na podstawie faktury, zamówienia lub dokumentu magazynowego. Aby dodać przesyłkę użytkownik ma możliwość wyboru kuriera i opcji przesyłki na podstawie danych pobranych z programu WAPRO MAG oraz konfiguracji. W każdym momencie każde z ustawień można modyfikować. Na bieżąco program pobiera aktualne oferty, usługi dodatkowe i wycenę z serwisu Globkurier:

Wybór opcji produktu:

Globkurier-3.jpg

 Wybrany produkt i opcje dodatkowe:

Globkurier-4.jpg

 Po zatwierdzeniu przesyłka pojawia się na liście z której następnie zamówienia są wysyłane do Globkuriera. Rezultatem poprawnego wysłania zamówienia jest otwarcie przez domyślna przeglądarkę linku do wygenerowanej etykiety.

Globkurier-5.jpg

Użytkownik w każdej chwili ma dostęp do historii zamówień, na której widnieje informacja o przesyłce, jak i z jakiego dokumentu i przez kogo w programie WF-Mag została ona utworzona.

Na liście historii zamówień na bieżąco aktualizują się statusy realizacji przesyłek. UWAGA! W historii wyświetla się tylko numer faktury proforma/ paragonu Globkurier. Użytkownik musi się zalogować na stronie do serwisu, aby móc je pobrać.

Globkurier-6.jpg